18
Lip
2019

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie, określane powszechnie jako SEO, to zróżnicowane działania informatyczne, ukierunkowane na podwyższenie pozycji w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie jest silnie powiązane ze zwiększeniem liczby odwiedzin danej strony. Uznane jest za jedną z najskuteczniejszych metod marketingowych w Internecie, charakteryzuje się ogromną rentownością.

Osoby, które chciałaby zająć się pozycjonowaniem, powinny posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z tego zakresu. Znajomość kluczowych informacji ochroni przed popełnieniem błędów oraz zwiększy prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

Jak działa pozycjonowanie stron internetowych?

Potoczne określenie SEO stanowi skrót anglojęzycznej nazwy tego procesu Search Engine Optimization, co w praktycznym tłumaczeniu oznacza pozycjonowanie dla silników wyszukiwarek elektronicznych.

Pozycjonowanie stron opiera się na przeobrażenia treści zamieszczonych na stronie internetowych, tzw. optymalizacja. Równolegle wykonywane są działania, które mają na celu dokonanie modyfikacji na innych stronach internetowych.

Optymalizacja opiera się także, na zamieszczeniu informacji związanych bezpośrednio z prowadzoną stroną internetową na innych witrynach. Stanowią bardzo często formę odnośnika. Polecanie strony przez inne portale skutecznie zwiększa grono kontrahentów. Posiada na to także wpływ mechanizm funkcjonowania wyszukiwarki Google. Zwiększona ilość poleceń oraz odnośników skutkuje gwałtownym podwyższeniem pozycji w internetowej wyszukiwarce.

Zatem pozycjonowanie łączy w sobie działanie na dwóch płaszczyznach. W pierwszej kolejności skupia się na przeobrażeniu treści umieszczonych na stronie, a z drugiej strony pozwala na rozpromowanie strony na innych witrynach.

Jak dobrze wybrać firmę pozycjonującą? 

Od 2016 r. drastycznie zmieniły się możliwości pozycjonowania. Do tego roku, pozycjonowanie było z powodzeniem wykonywane przez jedną osobę przy pomocy zautomatyzowanych programów. Od tego momentu polityka Google zabrania stosowania tych technik, co ma na celu pewne oczyszczenie informacji zamieszczanych w Internecie. Powrót do promowania przy wykorzystaniu specjalistych programów, aktualnie może skutkować nałożeniem kary przez powołane do tego osoby oraz przez komputer. Następujące wówczas konsekwencje doprowadzają do drastycznego spadku ilości osób odwiedzających witrynę.

Pozycjonowanie musi odbywać się przy pomocy specjalistycznych firm, które posiadają praktyczną wiedzę oraz możliwości rozpromowania wskazanej witryny.

Ile trwa pozycjonowanie? 

Skorzystanie z pozycjonowania, nie gwarantuje natychmiastowych efektów. Efekty prowadzonych działań są widoczne po upływie 7-10 miesięcy. Bardzo często się zdarza, że przez pierwsze trzy miesiące niemożliwy do dostrzeżenia jest wzrost aktywności na pozycjonowanej stronie.

Pozycjonowanie jest procesem ciągłym, który wymaga nieustannych działań. Zaniechanie znacznie pogorszy rezultaty. Niezalecane jest cykliczne korzystanie z pozycjonowania. Dokonywanie tego, co pewien okres czasu nie wpłynie na podwyższenie pozycji w Internecie. Ta wiedza jest bezcenna głównie dla osób, które trudnią się sezonową działalnością, żeby móc w odpowiednim momencie zadbać o swoją pozycję w Internecie.

Czym różni się pozycjonowanie od reklamy Google AdWords? 

Pozycjonowanie od reklamy Google AdWords różni się w kilku istotnych kwestiach. Wyszukiwarka Google, po przedstawieniu haseł, przedstawia także dodatkowe reklamy oraz lokalizację danych przedsiębiorstw w mapach. Z kolei usługa pozycjonowania sprawia, że dana strona przedstawiana jest poniżej płatnych reklam.

Opłata za Google AdWords generowana jest na podstawie kliknięć, wraz z ich wzrostem rośnie należna kwota zapłaty, co nie ma miejsca w usłudze pozycjonowania.

Google AdWords jest usługą, która sprawia, że aktywność na stronie wzrasta w momencie uiszczenia stosownej opłaty a w przypadku pozycjonowania efekty zauważalne są po upływie znacznej ilości czasu, jednak w przeciwieństwie do Google AdWords a zauważalne także po zakończeniu działań specjalistów. Reklamy Google przynoszą zamierzone efekty wyłącznie w trakcie trwającej usługi.

Share

Możesz się także zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × five =